Kik a virtuális asszisztensek?
Az online vállalkozástámogatók, más néven a virtuális asszisztensek olyan vállalkozók, akik otthonról dolgoznak, más vállalkozásokat támogatnak a munkájukkal és szerződéses megbízások alapján dolgoznak. A feladataik és kínált szolgáltatásaik köre eltérő lehet a korábbi tanulmányi hátterünk és munkatapasztalataink függvényében. Ezek a feladatok lehetnek többek között adminisztratív, könyvelési, grafikai, marketing, sales, ügyfélszolgálati, weboldal vagy webshopkezelési vagy más távolról végezhető munkák is.
Ezt a képzést neked találták ki, ha szeretnél virtuális asszisztens lenni, de még távolinak, megfoghatatlannak tűnik a cél, vagy ha még nem vagy biztos abban, milyen módon indulhatsz el, és hogyan építheted fel a karrieredet! Az oktatóvideókban oktatód bemutatja neked a virtuális asszisztensi pálya alapjait, illetve eszközöket ad a kezedbe ahhoz, hogy elindulás után is folyamatosan fejlődhess, és valódi, tartós sikereket érhess el. Válaszd ezt a képzést, ha a gyors és sikeres elindulás mellett a tartós eredmények elérése, és egy hosszú távon is virágzó vállalkozás felépítése a célod!
Az oktatóanyag egy modern, 25+ órás virtuális asszisztens képzés, ami határidők nélkül online megtekinthető, bárhányszor újra megnézhető, így szabad időbeosztás alapján igény szerinti tanulást tesz lehetővé. Neked szól a kurzus, ha a virtuális asszisztensi karrier vonz, és szeretnél egy sikeres, profi virtuális asszisztenstől tanulni.
Kiknek szól a kurzus?
- Kisgyerekes anyukáknak, apukáknak: Mivel virtuális asszisztensként teljesen szabadon oszthatod be az időd, így a munkádat a családod köré tudod szervezni.
- Pályakezdőknek: Ha alapszinten értesz a számítástechnikához, illetve a különböző az irodai szoftverekhez, máris felépítheted a vállalkozásodat.
- Rossz munkaerőpiaccal rendelkező helyen élőknek: Ha olyan helyen élsz, ahol kevés a munkahely vagy nem jók a fizetések, akkor is kereshetsz jól ezzel a vállalkozási formával - akár úgy is, mintha külföldön élnél!
- Éjszakai baglyoknak: Ha neked is nehezen indul a reggel 10 óra előtt, és minden 8-17-ig tartó állás kész kínszenvedés, akkor ez is lehet a te utad, mivel akkor dolgozol, amikor szeretnél.
- Otthoni munkára vágyóknak: Ha bármilyen okból otthonról kell vagy szeretnél dolgozni, akkor a virtuális asszisztencia megoldást jelenthet a problémádra.
- Akikek elegük van a főnökökből: Virtuális asszisztensként nem lesz többé főnököd, helyette partnereid lesznek majd. Legyenek válogatott partnereid! Nem oszthatja be más az idődet és nem egy emberen és az együttműködéseteken múlik a teljes megélhetésed!
- Mindenki másnak, aki úgy érzi, ez az ideális út számára.
Miért válaszd ezt a képzést?
- Mindhárom virtuális asszisztensi oktatóanyagot tartalmazza
- Alapos: Összesen több, mint 25 órányi videós tananyag és 13 letölthető dokumentum, ami mind arra fókuszál, hogyan érj el tartós sikereket ezen a pályán.
- Személyre szabott: Szabad időbeosztás alapján és igény szerinti tanulást tesz lehetővé a képzés oldalának modern felépítése.
- Kötetlen: Bárhányszor, bármikor és bárhonnan újra megnézhető oktatóvideók.
- Hiteles: oktatód maga is virtuális asszisztensként keresi a kenyerét a mai napig, így tudja, miről beszél.
- Marketing szemléletű: Marketing szakemberként ehhez a területhez is ad eszközöket és segítséget nyújt a képzés során.
- Nincs kellemetlen meglepetés: Több, mint egy órányi anyag ingyenesen is megtekinthető, így láthatod a fényeket, a hangokat, az oktatód előadásmódját, és el tudod dönteni, hogy szeretnél-e tőle tanulni erről a szakmáról.
- Folyamatosan fejlődik: A témákat és a tananyagot folyamatosan aktualizálja. Továbbá amint felmerül benne egy újabb fejezet, oktatóvideó ötlete, azt elkészíti és feltölti a oldalra, illetve a letölthető dokumentumok sora is folyamatosan bővül.
- Szakmai: Szakmai kérdésekről csak szakemberekkel konzultálva ad át információt, és diákjait is erre buzdítja!
- Megfizethető: Tudását elérhető áron osztja meg veled amiért cserébe több, mint 25+ órányi videós oktatóanyagot, szerződésmintát, dokumentumsablonokat és további hasznos információkat kapsz.
Mit kapsz a pénzedért?
- 25+ órányi oktatóanyagot: Ez egy több, mint 25 órányi videós oktatóanyagokból álló komlpex virtuális asszisztensi képzés, ami egy modern, könnyen kezelhető és felhasználóbarát felületen érhető el.
- Részletes e-könyvet: A képzés része egy e-könyv, ami a virtuális asszisztensi karrier elindítását mutatja be alaposan.
- Ingyenes mintadokumentumokat: Az összetett képzés részeként tiéd lehet az ügyvéddel egyeztetett szerződésminták és teljesítésigazolás-minták is.
- További hasznos infók: További hasznos dokumentumokat, e-mail sablonokat és mintaszövegeket is kapsz a képzés megvásárlásakor.
- Hivatalos tanúsítványt: Igazolják, hogy elvégezted a tanfolyamot.
Azt azonban nagyon fontos kiemelni, hogy a virtuális asszisztensi szakmához, illetve egy virtuális asszisztensi vállalkozás indításához hivatalosan nem szükséges sem tanúsítvány, sem bizonyítvány. Ennek ellenére bejegyzett felnőttképzőként* hivatalos tanúsítványt tud adni a képzést elvégzett hallgatóknak.
Erre a tanúsítványra nem hivatalos és jogi okokból van szükség, hanem:
Tapasztalatai alapján önbizalmat ad a hallgatóknak, hogy sikeresen elvégeztek egy ilyen kurzust és papírjuk is van róla. Ez az önbizalom pedig az ügyfélszerzési folyamatok során, illetve különböző sales beszélgetése alatt is nagy szolgálatot tud tenni, általa könnyebb az imposztor szindrómán túllépni (ezekről a kurzus során is tanulhatsz).
Az ügyfelek számára is szimpatikus, ha egy virtuális asszisztens elmondhatja magáról hogy elvégzett egy ilyen jellegű kurzust.
Éppen ezért a különböző virtuális asszisztensi képzések összehasonlításánál kevésbé releváns szempont a tanúsítvány maga (ugyanis ennél "magasabb szintű" papírt más VA képzés sem tud adni), mint a kurzus felépítése minősége és tudásanyaga.
*Felnőttképzői nyilvántartási számom: B/2021/002524
Mennyit keres egy virtuális asszisztens?
Általában ez az első kérdés, amit az érdeklődők feltesznek, amikor erről a szakmáról beszélgetnek. Azonban erre a kérdésre nem lehet egyértelmű és mindenkire vonatkozó általános választ adni, mivel a bevételed (és a kiadásaid értéke) szinte csakis rajtad múlik. De ha van elég ügyfeled, és nem félsz a munkától, akkor igen jól megélhetsz ebből. Egy átlagos virtuális asszisztens nettó keresete egyszerre múlik az adott online vállalkozástámogató:
- marketingjén és árazásán
- ügyfélkörén
- kínált szolgáltatásain
- kiszámlázható munkára fordítható idején
- passzív bevételein
- és természetesen a kiadásain
Éppen ezért nagyon részletesen beszéltek ezekről mind a tanfolyam során - hogy a lehető legjobban megélj virtuális asszisztensként! De nézzük részletesen, hogy mi mindenen is múlik, hogy mennyit keresel majd virtuális asszisztensként.
1. Milyen díjszabás szerint és mennyiért dolgozol?
Amikor oktatód virtuális asszisztens lett még évekkel ezelőtt, 3000 Ft-os óradíjjal kezdte, amit igen hamar 4500-6000 Ft közötti díjszabásra megemelt - és még így is több ügyfele volt, mint amit elbírt, rengeteg munkát ki kellett szerveznie. De volt már olyan sales/marketing ügyfele, akinek havi 200 000 Ft körül volt a projektdíja, és csak a munkaidője harmadát tette ki.
Összességében elmondhatjuk, hogy attól függően, hogy milyen szolgáltatásokat kínálsz, mennyire elégedettek veled az ügyfeleid és mennyire vagy keresett, akár igen magas díjjal is számlázhatsz. Ezért is hozza vissza a virtuális marketing asszisztensi kurzus az árát.
A virtuális asszisztensek árazásai Magyarországon változók lehetnek, és több tényezőtől is függhetnek, például a tapasztalattól, a szakértelemtől és a feladatok mértékétől. Azonban általánosan elmondható, hogy egy korrekt és minőségi munkát végző virtuális asszisztensek óradíja minimum 4500 Ft, de lehet akár ennek a duplája is. Ennek a díjnak a mértéke azonban változhat, és néhány virtuális asszisztens akár többet is kereshet, ha nagyon magas szakértelemmel vagy különleges képességekkel rendelkezik.
2. Milyen ügyfelekkel dolgozol együtt?
Bárhol is élsz, van lehetőséged akár külföldi, jobban fizető partnerekkel is együttműködni. Ha beszélsz idegennyelveket, akkor szinte teljesen szabad a piac előtted, és más, jobban fizető országok ügyfélköre számára is számlázhatsz, míg idegennyelv-ismeret nélkül megcélozhatod a külföldön élő magyarokat is akár. Csak pár példa és statisztika, hogy a világ más országaiban mennyit kereshet egy virtuális asszisztens:
- Németországban: az átlagos díjszabás 30-75 euró óránként
- Egyesült Államokban: az átlagos díjszabás 40-60 dollár óránként
- Nagy-Britanniában: az átlagos díjszabás 20-30 font óránként
- Kanadában: az átlagos díjszabás 25-35 dollár óránként
- Ausztráliában: az átlagos díjszabás 30-50 dollár óránként
Ezek az árak általános értékek, és a valós óradíjak ennél is magasabbak vagy alacsonyabbak is lehetnek az adott személy szakmai tapasztalata, képességei és területei alapján.
3. Heti hány órát tudsz dolgozni?
Heti 30-35 óra fölötti kiszámlázható munkaidőnél többel nem nagyon tudsz számolni, és akkor már tele lesz a naptárad. Hogy miért? Mert hosszú távon mentálisan nem tartható a nap 8 óra effektív munka, illetve nagyon sok nem kiszámlázható munkaórát ölünk bele a vállalkozásunk fenntartásába: posztírás, passzív jövedelem építése, megkeresésekre válaszolás, ajánlatszámítás, ajánlatírás, szerződéskötések, konzultációk, számlázás - és bőven tudnánk ezt a sort folytatni. A munkára fordítható időd 70-90%-a számlázható csak ki - az elején pedig akár még ennél is kevesebb, hiszen akkor az ügyfélszerzés és a munkákra adott jelentkezések még több időt visznek el. És akkor még a szüneteket nem is számoltuk (ebédszünet és hasonlók).
Éppen ezért nagyon nem mindegy, hogy heti 20 órád van a vállalkozásodra, ami kb. 10-17 óra effektív, kiszámlázható munkaórát jelent, vagy esetleg heti 40-45 órát is hajlandó vagy dolgozni. Természetesen a nem kiszámlázható munkaórákat is bele kell kalkulálnod az árazásodba, de amikor egy kezdő számolgat, hajlamos arra, hogy meghatározza, hogy heti 40 órája van, megjelöli, hogy az általa preferált órabér 4000 Ft, majd úgy számolja ki a várható bevételeit, hogy a negyvenet megszorozza a 4000 Ft-tal. Az így kapott heti 160 000 Ft-os bevétel viszont szinte minden esetben téves eredményt mutat!
Oktatód személy szerint pont ezek miatt preferálja a projekt díjas együttműködéseket.
4. Van mellette passzív jövedelemforrásod is?
Ha virtuális asszisztens vagy, csak akkor keresel pénzt, ha dolgozol is. Egy-egy szabadság, betegség vagy családi okokból történő kimaradás jelentősen csökkenti a bevételeidet. Passzív jövedelem forrásokra az oktatóanyagomban nagyon sok tippet és trükköt ad majd, így ha szeretnél valóban biztos lábakon állni és nem kétes MLM-ek csábításaiban bízni, mindenképpen érdemes a képzést megvenned!
5. Milyen adózási formát választasz és mennyi egyéb kiadásod van?
Oktatód is vállalkozó: fizeti az adókat, az IPÁ-t, a kamarai tagságot, mellette Canva előfizetést, Google drive tárhelyet, Adobe programokat, hírlevélküldő rendszer előfizetését, egy könyvelőt - ezek és ezekhez hasonlók jelentik a főbb kiadásait. Emellett számolni kell különböző továbbképzések költségeivel is, illetve a használt eszközeid (telefon, laptop) amortizációjával is. A vállalkozása fenntartásához szükséges havi kiadásai általában 100-250 000 Ft közé esnek - de szerencsére ennek a többszörösét ki is tudja termelni.
Összefoglalva:
Nincs általános válasz arra, hogy mennyit keres egy virtuális asszisztens, így nem lehet erre egyértelmű választ adni. Azt azonban nagyon fontos kiemelni, hogy a képzés során a fenti pontokat mind átveszitek részletesen, és segít neked egy jól jövedelmező vállalkozást felépíteni!