Rosszkor lenni rossz helyen. Rossz helyre születni, vagy tehetetlenül nézni, ahogy sok, apró körülmény olyan irányba sodor, ahol semmi jóra nem számíthatunk – bűncselekmény áldozatává bárki, bármikor válhat, és az áldozatok nem csak a sérelem elkövetésének idején, de azt követően, a hosszas jogi procedúrák, a lelki feldolgozás, az életük újbóli felépítése alatt is rendkívül sebezhetőek.
Legyen szó kisebb bűnesetekről vagy akár súlyos fizikai bántalmazásról, aki áldozattá válik, segítségre szorul, nem csak jogi értelemben, hanem a trauma feldolgozása miatt is. De kihez forduljon az, aki talán éppen minden bizodalmát elveszítette az emberekben?
A Fehér Gyűrű Közhasznú Egyesület immár 28 éve segíti Magyarországon a bűncselekmények áldozatait és hozzátartozóit, hogy a bűncselekmények okozta krízishelyzetüket enyhítse.
A több mint negyedévszázados működés alatt a segítségnyújtás módjai egyre inkább bővültek, a szervezet a társadalomban bekövetkezett változásokra és az azokból fakadó krízishelyzetekre mindig is érzékenyen reagált. Az eredeti, klasszikus áldozatsegítő tevékenység mellett ma már az egyesület munkatársai számos „kiegészítő” feladatot látnak el, ezzel is erősítve a bűnmegelőzést.
A Fehér Gyűrű országos illetőséggel (22 vidéki és egy fővárosi irodával) az érdekképviselet mellett, a rászoruló áldozatoknak – valamennyi bűncselekmény típus esetén – segítséget nyújt, mely sem tagsághoz, sem egyéb kötelezettséghez nem kötődik. A magyar áldozatvédő szervezet a nyugat-európai áldozatvédő szervezetek mintájára, Európában ötödikként 1989 decemberében alakult és 1992 óta tagja az Európai Áldozatvédő Szervezetnek (VSE). Elsőnek alakult a kelet-európai országok közül és elsőként kapott meghívást az európai szervezetbe.
Az Egyesület eddig több mint 52 000 áldozattá vált személynek nyújtott jogi, lelki, vagy éppen anyagi segítséget. Más civil és állami szervezettel együttműködve (Állami Áldozatsegítő Szolgálat, Rendőrség, NBT, BM, IM, önkormányzatok, védett házak, gyermekotthonok, családsegítő és gyermekjóléti központok, Vöröskereszt, nevelési és oktatási intézmények) számos tapasztalattal rendelkeznek a bűnmegelőzés és áldozatsegítés területén, munkájukat pedig komplex feladatvégzés jellemzi: mentális támogatás, lakhatási problémák megoldása, bántalmazott családok segítése, gyermekjóléti problémák kezelése, jogi tanácsadás – ezek folyamatos kihívást, megoldásra váró feladatot jelentenek az egyesület szakmai életében.
Az ellopott pénztárca, a családon belüli erőszak okozta krízishelyzet, a folyamatos zaklatás, a gyerekeket ért szexuális bűncselekményből származó trauma: ezek az emberi sorsokat meghatározó és befolyásoló történések adják a napi tevékenységünk legjavát. Az áldozattá válás módja és körülményei, illetve az ebből fakadó körülmények ugyan eltérőek, de egy szempontból mégis azonosságot mutatnak: a lelki és sokszor fizikai kiszolgáltatottságba került klienseink segítségre szorulnak. A Fehér Gyűrű pedig nem hibáztat, nem vádol, nem kér számon, csak segít akkor, amikor a legnagyobb szükség van rá – egy olyan élethelyzetben, ami akár egyik pillanatról a másikra bekövetkezhet, bárkivel megtörténhet, és az összetett segítség, támogatás nélkül sokak számára lehetetlenné tenné a továbblépést.
Bónuszunk megvásárlásával te is segítő kezet nyújtasz valakinek, aki éppen a legrosszabbat tapasztalta meg egy másik embertársától. Az egyesület támogatásával így nem csak az áldozatok rehabilitációját, a normális, nyugodt életbe való visszatérését segítheted, de közvetett módon visszaadhatod az emberiségbe vetett reményt is.