A múzeum szó hallatán talán egy patinás – rosszabb esetben kopott – épület jut eszetekbe, ahol kongó kiállítóterekben sorakozó, lezárt üvegtárlók várnak mindenféle régi tárgyakkal, amelyeket szúrós tekintetű teremőrök felügyelnek kriptahangulatban.
Nos, a kriptahangulat a kiállításainkban egyáltalán nem, de a Természettudományi Múzeum Élve eltemetve szabadulós játékában annál inkább garantált, hiszen létrehoztak egy kriptát, hogy autentikus környezetben keressétek a tetszhalottat, akit ki kell szabadítani.
Na de mi vár rátok a kriptában? Síri csend és hullaszag?
Szó sincs róla! Zörejek, emberi csontok, antropológia, koporsók, időutazás, IT, és persze egy igazi sztori:
A XVIII. században még gyermekcipőben járt az orvostudomány. A halál diagnózisa – műszerek híján – sokszor pontatlan volt. Előfordult, hogy halottnak vélt, ám élő embereket temettek el. Néhány szerencsés megmenekülést leszámítva borzalmas halál várt a szűk koporsóban magukhoz tértekre. A játék is egy ilyen, valóban megtörtént – és szomorúan végződött – váci eseten alapul.
Nektek most lehetőségetek nyílik arra, hogy visszautazzatok az időben, és kiszabadítsátok a tetszhalottat!
Ódon családi kripta vár rátok valódi emberi maradványokkal. Ha megfejtitek az évszázados rejtélyeket, és meglelitek a kulcsot, akkor még időben megmenthetitek a magához tért tetszhalottat a szörnyű kínhaláltól…
Hogyan menthetitek meg a tetszhalottat?
Egy hatalmas családfát találtok a szoba egyik falán, melyből sorra ki kell húznotok mindenkinek a nevét, aki biztosan nem lehet a kriptában rekedt tetszhalott. Ehhez például az alábbi antropológiai vizsgálatokat kell elvégeznetek:
- a nem meghatározása férfi és női koponyák sajátos tulajdonságai alapján
- életkor becslése csontok hossza alapján
- az emberi csontváz anatómiai jellegzetességeinek felismerése, csontok elrendezése a helyes anatómiai felépítés szerint
- korabeli levelek, iratok, halotti anyakönyv böngészése
A feladatokat tableten kapjátok meg, a megoldásokat is a tableten kell rögzíteni. A rendszer csak akkor enged tovább, ha a helyes megoldást írtátok be. A feladatokhoz természetesen segédletek is járnak.
A megfejtésekhez előzetes antropológiai vagy régészeti képzettségre nincs szükség, csak türelemre, logikára, csapatjátékra, és sok-sok olvasásra.
60 percetek van, hogy megfejtsétek az élet legnagyobb rejtélyét! Ha szereted a borzongató hangulatú, de nem ócska riogatással manipuláló szabadulószobákat, amelyekben ténylegesen tanulhatsz is valamit, akkor a Természettudományi Múzeum szabadulószobáját neked találták ki!
Korhatár nincs, de a játékot 15 év felett ajánlják.