Végre eljött a kellemes sétahajókázások ideje, végre a Duna vizén ringatózva kerülhetünk közelebb kapcsolatba gyönyörű fővárosunkkal, Budapesttel. Legújabb bónuszunknak hála, ráadásul egy nem mindennapi tematikára épülő sétahajózásra válthatsz kedvezményes beszállójegyet.
A július 1-jén induló hajóút egy kevéssé ismert témába enged betekintést: Békefi György építész idegenvezetésével megismerheted a Duna-hidak lenyűgöző történetét. Nap mint nap ezrek használják a folyó felett átívelő hidakat, és nem is sejtik, keletkezésük, névadásuk, háború előtti formájuk, felrobbantásuk és újjáépítésük mennyi izgalmas tudnivalót, beszédes történelmi utalást rejt. Ezeket elevenítheted fel e rendhagyó hajóút alatt, a part látnivalóiban gyönyörködve ezúttal kizárólag a hidakról hallhatsz majd érdekes történeteket.
Megtudhatod, milyen átkelési lehetőségeket alakítottak ki a Dunán korábban, mi volt a repülőhíd, a hajóhíd, illetve később a csapóhíd. Vagy tudtad például, hogy a szépséges Lánchíd Regensburgtól lefelé az első állandó Duna-hídként épült meg kora technikai csúcsteljesítményeként? Gondolnád, hogy ezrével állnak ma is a Duna vize alatt azok az óriás fenyőcölöpök, amelyeket a Lánchíd alapozása során a mederbe vertek? Vajon miért lett az eredeti Erzsébet híd is lánchíd, pedig a nyertes terv a legmodernebb technikát, a kábelhidat irányozta elő? És mégis milyen okból úszta meg a felrobbantást egyedüli Duna-hídként a mai Árpád híd? Ezekre és még sok más izgalmas kérdésre találsz feleletet a Budapest hídjait bemutató kellemes sétahajózáson.
A hajózás útvonala a Margit híd és Rákóczi híd közötti Duna-szakaszt érinti, de szó esik arról is, mi teszi különlegessé északon a Megyeri hidat, és milyennek álmodták meg a Csepelt és Dél-Budát összekötő új átjárót.
Tetszik? Ajánld ismerőseidnek is!