Ha mindig is rajongva nézted a nindzsás akciófilmeket – akkor egyrészt esélyes, hogy torzított képet kaptál a legendás japán „árnyharcosok” életéről és harcmodoráról, másrészt pedig valószínűleg titkon te is álmodoztál arról, milyen lehet nindzsabőrbe bújni.
Ha valódi nindzsát nem is faraghatunk belőled (az utolsó „vér szerinti” nindzsa, aki még valós, harci körülmények között kamatoztathatta tudását, már majdnem ötven éve halott), azért a budapesti Bujinkan Yuugen Dojo vezetője, a 15 danos Shidoshi, Vaszkun Balázs jóvoltából most te is betekintést nyerhetsz a nindzsák lenyűgöző, sok-sok évszázados hagyományon alapuló harcművészetébe.
Ez a ninjutsu (vagy nindzsucu), amelynek oktatására Dr. Hatsumi Masaaki létrehozta a japán központú Bujinkan-világszervezetet. Egy-egy iskola anyaga ember-ember közötti tudástranszfer révén száll mesterről mesterre: az iskola élén a mindenkori Sōke áll. Egy Sōke (örökös) feladata, hogy továbbadja és fejlessze mindazt a tudást, amit a mesterétől kapott.
Hatsumi mester összesen 9 tradicionális japán harcművészeti iskola „örököse”, azaz tulajdonosa. Ebből 3 kötődik a nindzsák, 6 pedig a szamurájok harci tudásanyagához. Ez a kilenc rendszer kiegészíti egymást, de nem keveredik össze. Hatsumi Sensei volt az első, aki a kilenc iskola anyagát szintetizálta, és az eredményt – egyfajta alaptudást – külön ismeretanyaggá formálta. Így született meg a Bujinkan.
Vaszkun Balázs, a fővárosi Yuugen Dojo oktatója több mint egy évet töltött Japánban Hatsumi Sōke és a legmagasabb fokozatú Bujinkan mesterek irányítása alatt. Budapesten tart edzéseket, rendszeresen jár továbbképzésre, szemináriumokra Japánba és Európa számos országába. A ninjutsu-tudásanyagot tehát autentikus forrásból szerezte meg, és adja tovább minden lelkes honi jelentkezőnek.
Ha kipróbálnád magad a tatamin – vagy, ami azt illeti, egy füves parkban –, bónuszunkkal most kedvezményesen vehetsz részt ninjutsu edzéseken, választásod szerint két- vagy tizenkét alkalmas bérlettel. Az sem gond, ha picit hezitálsz még: látogass el akár a Gellért-hegynél tartott szabadtéri edzések egyikére, az első részvétel ugyanis mindig, mindenkinek ingyenes.
Az edzésre kezdetben elegendő felszerelés egy póló, egy bő szabású, hosszú szárú nadrág és egy pár váltó zokni. Amit pedig a rendszeres edzések nyújthatnak: az évek során a tanítványok lábizmai jelentősen erősödnek, mozgáskoordinációjuk és közérzetük javul, gondolkodásuk tisztul. Az edzések során előfordulnak aerob, állóképesség-javító (a pulzusszám megemelkedésével, kifulladással járó), illetve vegyes izomfejlesztő részek is.
Ha sikerült kellő bátorságot és elszántságot gyűjtened, váltsd be bónuszod a Yuugen Dojóban, hogy testközelből tapasztalhasd meg, mit is takar pontosan a japán nindzsák ősi harci rendszere.
A 12 alkalom egy havi bérlet, ami 30 napra vonatkozik, és ebből annyi edzésre lehet eljönni, amennyire szeretne az illető. (Egy hónapban átlagosan 12 edzés van.)
Tetszik? Ajánld ismerőseidnek is!