A gyógyító köpölykezelés egy vákuumos masszázs, amely a hagyományos kínai gyógyászat egyik terápiás eszközére, a köpöly-technikára épül. A fizikai gyógykezelések egyik fajtája, mechanikai ingerlés a test legérzékenyebb (akupunktúra) pontjai felett. Lokális hatású pozitív ingerhatásról beszélünk. Vérkeringésre, és a vérösszetételre gyakorolt hatása is igen jótékony.
A kis üvegharangokkal masszírozzák, kilazíthatják az izmokat, eldolgozhatnak velük mélyebb, kézzel csak nehezen kimasszírozható izom-letapadásokat, csomókat.
A köpölyözés során vákuum keletkezik, melynek hatására a kezelt területen a kapilláris erek kitágulnak, fokozott vérbőség alakul ki az adott területen; javul a bőr, az izom, és a kezelt területhez tartozó belső szervek vérellátása, keringése, anyagcseréje. Ez úgy történik, hogy a test távolabbi pontjairól a köpölyözés területére áramlik a vér.
Ilyenkor tehát a távoli területeken vérhiány alakul ki, erre a szervezet úgy reagál, mintha valahol nagy vérveszteség volna. Elkezdi erőteljesen termelni az új vért, mozgósítja a szervezet vérellátásának felelőseit.
Csökken az erekben a belső nyomás, az erek külső falára így a testnedvek tudnak nagyobb nyomást gyakorolni, ami a vér PH-ját egyensúly irányba tereli. Az erekre ható külső nyomás növekedése a sejtekben pozitív reakciót vált ki. A helyileg fellépő vérbőség aktivizálja a szervezet egy vagy több meridiánját, ezzel is fokozva a bioenergia áramlását.
Köpölyözés hatása: Fájdalomcsillapító, immunerősítő, stresszoldó, salaktalanító, regeneráló, enzimaktiváló, energetikai blokkot feloldó, valamint anti-aging hatásai ismertek. Lokálisan vérbőséget okoz, erősíti a kötőszövetet, izomlazító, zsírbontó, valamint bőrfeszesítő hatással bír.
Dr. Van der Jin kínai professzor, több mint 40 éves tapasztalata alapján azt mondta: "Amit gyógyszerrel meg lehet gyógyítani, azt köpölyözéssel is meg lehet" – sőt – "köpölyözéssel azt a betegséget is gyógyítani lehet, amit gyógyszerrel nem."