Egyedülálló, monumentális színházi élményben lehet részed, ha mostani bónuszunkkal kedvezményes jegyet vásárolsz az “Itt élned, halnod kell” című rockmusical-re. A kultikussá vált és feledhetetlen István, a király című rockopera rendezőjenek legújabb színpadi előadásában minden adott ahhoz, hogy elvarázsolja a közönséget.
Zenés történelmi utazásra hívnak az alkotók 2016. június 17-18-án a Hősök terén felállított 1500 m2-es színpadon, ahol az elmúlt évtizedek legnagyobb formátumú színpadi produkciója kerül bemutatásra.
Az Itt élned, halnod kell című zenés történelmi utazás rendezője Koltay Gábor filmrendező Balázs Béla-díjas, Érdemes Művész, 1986-2004 között a Szabad Tér Színház ügyvezető igazgatója. A darabzeneszerzői Koltay Gergely és Szűts István az idén 40 éves, Magyar Örökség és Magyar Szabadság díjjal kitüntetett Kormorán együttes házi szerzői.
Az 500 fős társulat színészek, sztárénekesek, táncosok, lovasok, tűz-zsonglőrök részvételével állít emléket történelmünk jeles eseményeinek, egy különlegesen látványos zenés történelmi utazás keretében a honfoglalástól napjainkig. A nagy tömegekhez szóló látványos produkció méltó tisztelgés az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulója előtt.
A főszereplők között Deák Bill Gyulát, Demjén Ferencet, Varga Miklóst, Vikidál Gyulát láthatja a nagyérdemű, akikről fontos megjegyezni, hogy így együtt közel 10 éve nem álltak egy színpadon. A fantasztikus előadógárda tagjai között továbbá Csengeri Attilát, Kalapács Józsefet, Hujber Ferencet, Makrai Pált, Fehér Nórát, Palcsó Tamást és Vadkerti Imrét is megtalálhatjuk.
Az előadásnak a helyszínválasztása is egyedi, a színpadi show díszletét a Hősök tere teljes szoborcsoportja alkotja, amely előtt a Gabriel arkangyal obeliszkjét és a Hét Vezér szoborcsoportot átölelő, háromszintes, monumentális színpadrendszer terül majd el.
Az Itt élned, halnod kell című látványos történelmi utazás a honfoglalástól a napjainkig idézi meg a magyar történelmet, annak kiemelkedő nagy időszakait, eseményeit, amelyek rövidebb, hosszabb időre befolyásolták a magyarság életét. Így 3-4 perces dalok segítségével egymás után jelennek meg olyan történelmi korok, mint a honfoglalás, István király, László király, vagy IV. Béla király kora, a tatárjárás, az Anjou-lovag kor, a Dózsa parasztháború, a mohácsi csatavesztés, az 1456-os nándorfehérvári diadal, Mátyás király kora, a 150 éves török hódoltság, Buda visszavétele 1686-ban, a Rákóczi szabadságharc, a reformkor, az 1848-49-es forradalom és szabadságharc, a kiegyezés, a századforduló, az első világháború, a két világháború közötti időszak, a második világégés, az 1956-os forradalom és szabadságharc, végül pedig az 1989-90-es rendszerváltozás.
Bár hasonló címmel 31 évvel ezelőtt Koltay Gábor rendező – emlékezetes sikerrel – kísérletet tett egy ilyen átfogó zenemű előadására, hangsúlyozni kell, hogy a mostani egy vadonatúj zenemű, amely új, korszerű szövegkönyv alapján készült.
Tetszik? Ajánld ismerőseidnek is!